کارتن سازی در تهران
۰۲۱۶۵۶۱۰۳۲۰ ۸:۰۰ الی ۱۸:۰۰
خانه مقالات بسته بندی کارتن کفش ایده آل

بسته بندی کارتن کفش ایده آل

همه تولید کنندگان کفش از خود می پرسند که جعبه کفش خود را از کجا بخرم؟ تا برای بسته بندی کفش هایم بتوانم جعبه کفش جذابی داشته باشم. کارتنهایی که از کفشها در برابر ضربه در هنگام حمل و نقل  و انبار کردن آنها محافظت کنند و همچنین از قیمت مناسبی هم برخوردار باشند. به طور گسترده کفش ها به عنوان کفش های ورزشی و کفش های رسمی طبقه بندی می شوند که با انواع کارتن کفشی که در بازار وجود دارد هر کدام از این کفش ها دارای جعبه مخصوص به خود است.

تغییر جهانی در پویایی بازار، تولید کنندگان و طراحان بسته بندی را وادار کرده است تا روی بخش های بسته بندی مصرف کننده مانند بسته بندی کفش تمرکز کنند. تولید کنندگان بسته بندی کفش، به منظور بهبود اثر بخشی و جذابیت محصولات، نیاز مصرف کننده را در نظر می گیرند.

با خرید کارتن کفش، از کفش در برابر رطوبت، گرد و غبار، آسیب و غیره محافظت می شود. قابلیت چاپ بر روی این کارتن ارتباط مؤثر بین مصرف کننده و برند تجاری را برقرار می کند تا به ارزش کلی مشتری افزوده شود. کارتن های راه راه به طور سنتی به عنوان شکل اصلی بسته بندی کفش استفاده می شوند. با این وجود تأمین کنندگان کفش برای بهبود بخشیدن به ویژگی های مقاومتی بسته بندی کفش از لایه های مختلفی از بسته بندی های اولیه مانند پوشش های پلاستیکی، بسته های محافظ نازک، بسته های حباب و غیره استفاده می کنند.

برای بسته بندی کفش باید انواع کارتن کفش را بررسی کرده و از این میان بهترین کارتن را انتخاب نمایید. چرا که با این کار به جعبه های کفش ارزش تجاری خاصی می بخشید. به عنوان مثال شما می توانید برای کفش های بچگانه از کارتن های خاص آن هم با رنگ بندی منحصر به فرد استفاده کرد.

کارتنهای کفش را می توان براساس طراحی آنها یا موادی که در ساختن جعبه ها استفاده می شود دسته بندی کرد. انواع کارتن کفش شامل موارد زیر است:

بسته بندی کارتن کفش مقوایی

متداول ترین نوع جعبه کفش برای بسته بندی، کارتن مقوایی است. مقوایی که در این نوع کارتن استفاده می شود دارای درجات مختلفی از کیفیت و ضخامت است. جعبه کفش اسپورت از این نوع کارتن است و بسیار ضخیم است و از کیفیت مناسبی برای پوشش کفش برخوردار است. انواع جعبه های مقوایی را می توان به صورت دو تکه، کشویی، کتابی و غیره معرفی کرد.

بسته بندی کارتن کفش کشویی

این نوع کارتن که از انواع جعبه کارتن مقوایی است، بسیار شیک و مدرن است و می تواند همه کفش را بپوشاند و از کفش محافظت کند. از این نوع کارتن برای انواع کفشها استفاده می شود اما کارتنهایی که بسیار ضخیم و با کیفیت هستند فقط برای کفش های مجلسی و رسمی استفاده می شود.

کارتن بسته بندی کشویی کفش

 

 

جعبه های لوکس

بسته بندی محصول نشانگر ارزش کمی و کیفی محصول است. از این رو تعداد کمی از کفش ها از جعبه لوکس برای بسته بندی آن ها استفاده می شود چرا که این کفش ها از قیمت بالایی برخوردار هستند و در نتیجه قیمت کارتن کفش آنها هم بسیار بالاتر است زیرا از موادی باکیفیت و قیمت بالا تولید شده اند.

اندازه های انواع کارتن کفش

کارتنهای مناسب کفش باکس اندازه های مختلفی دارند. اندازه هایی که به طور معمول استفاده می شوند بدین گونه است که عمق باید برابر یا کمتر از عرض باشد.

جعبه کفش زنانه: 13 L* 7.5 W* 4 D

جعبه کفش مردانه: 13.25 L* 10 W* 5 D

جعبه کفش کودکانه: 5.8 L * 6 W * 3 D

بد نیست حالا که انواع جعبه برای کفشها آشنا شدیم و اندازه های آن را فهمیدیم مطالبی را در رابطه با تاریخچه جعبه کفش هم بدانیم.

تاریخچه جعبه کفش

تا قرن نوزدهم، کفش ها به طور کلی با کار دستی در کارگاه های کوچک ساخته می شدند. از آنجایی که این کفشها به سفارش خاص مشتریها در مقادیر کم ساخته می شدند، دیگر نیازی به کفش فروشی برای ایجاد فضای ذخیره سازی و همچنین نیاز به خرید کارتن کفش جهت محافظت از کفش وجود نداشت. با این حال، توسعه سریع فرایند های تولید نوآورانه در صنعت کفش به زودی نیاز به ذخیره سازی خوب برای محصولاتی که به صورت انبوه تولید می شد داشت.

برخی منابع ادعا می کنند که نخستین کاغذ ضخیم و بادوام که می توان آن را “مقوا” نامید، در قرن 15 در چین کارتنهایی از این ماده اختراع شد که در سال 1817 در انگلستان هم تولید شد.

اولین کارتن های مقوایی تجاری ساخته شده از یک لایه واحد مقوای قهوه ای تشکیل شده اند که احتمالا در کاغذ سفید پوشیده شده است. اینها برای ذخیره سازی محصولات در مراکز خورده فروشی بسیار مفید بودند اما به اندازه کافی قوی نبودند که در مقابل کار مداوم مقاومت کنند. مانند بسیاری از داستان ها در مورد ایده های هوشمندانه، مرحله بعدی تکامل بسته بندی کارتن شامل قرار دادن یک محصول موجود برای استفاده جایگزین است.

در سال 1856 دو مخترع انگلیسی به نام های Healey و Allen دستگاهی با کاغذ های چسباننده را به نام خود ثبت کردند. این دستگاه با استفاده از یک دستگیره ساده ساخته شده بود که کاغذ بین یک غلتک شفاف و یک صفحه پایه مشابه شکل می گرفت. این ماده ” راه راه” برای خط بلند کلاه های مردانه استفاده می شد. در سال 1871، آلبرت جونز از شهر نیویورک طرح خود را برای تخته های راه راه با یک صورت کاغذی مجزا ثبت کرد که برای بسته بندی بطری های شیشه ای استفاده می شد. حدود چهار سال بعد، ماشینی برای تولید مقادیر زیادی تخته موجدار تک صورت طراحی و ساخته شد.

همچنین در سال 1875، الیور لانگ کارتن راه راه را با کاغذ در هر دو طرف فلش تولید کرد. قدرت بدست آمده به زودی باعث شد کارتن های تقویت شده از مواد ثبت شده ساخته شود. با این حال، از آنجا که این روش هنوز هم یک روش ارزان قیمت بسته بندی کفش بود ترجیح داده می شد.

در قرن بیستم، کفش به جای اینکه یک ضرورت عملی باشد، به عنوان یک موضوع مد برای جمعیت عمومی بدل شد. به تدریج، کفش نقش اساسی را در جهت فروش جعبه بسته بندی کفشها ایفا کرد و تصویر هایی از کفش و آرم های شرکت را به نمایش گذاشت. در ابتدا، تولید کنندگان کفش از رنگ کلی کاغذ پوششی به عنوان هویت شرکتی خود استفاده می کردند.

تولید کنندگان کفش نیاز داشتند تا محصولات خود را به قفسه های خرده فروشان برسانند، بنابراین تقاضا برای سازندگان کارتن بسته بندی افزایش یافت و در نتیجه آن قیمت جعبه کفش هم افزایش یافت.

انواع کارتن کفش

در تولید کارتن کفش با صرف نظر از مدل ها، کارتنها به ۳ شکل بدون چاپ ، با چاپ معمولی و به صورت لمینتی تولید میگردد. مدلهای جعبه ها را میتوان یا از ایده های گذشته الهام  و شخصی سازی نمود یا با در نظر گرفتن ویژه گی های محصول و محل ارائه آن مدلی تازه خلق و به بازار ارائه نمود.

صنعت کفش ایران حرف برای گفتن بسیار دارد خصوصا در کفش چرم ، ولی در صنعت بسته بندی چون دارای ضعف بوده نتوانسته تا به امروز آن جایگاهی که لایقش هست را از آن خود کند از این رو برندهای دیگر خارجی این جایگاه را با بسته بندی های خلاقانه و شکیل از آن خود نموده اند.

انواع بسته بندی کارتن کفش لوکس

ویژگی های جعبه کفش ها

کارتن مخصوص کفش می بایست مقاوم و شیک باشد تا اینکه برند مخصوص به آن کفش را بتواند تبلیغ کند. کارتن بسته بندی کفش باید قیمت مناسبی داشته باشد تا صرفه اقتصادی برای تولید کننده ی کفش داشته باشد. . امروزه ساخت انواع کارتن با استفاده از روش ها و دستگاه های مدرن انجام می شود.

بسته بندی کفش در کفش های مردانه ، کفش های زنانه و کفش های بچه گانه و همچنین کفش های ورزشی ، مجلسی و اسپرت میتواند متفاوت باشد.

جعبه و کارتن مادر کفش

پس از مشخص شدن جعبه بسته بندی برای یک جفت کفش که اصطلاحا به آن بچه جعبه گفته می شود سپس باید کارتن مادر کفش رو تهیه نمود. با در نظر گرفتن تعداد بچه جعبه کفش در هر کارتن مادر، به سادگی میتوان ابعاد کارتن مادر را مشخص نمود و پیشنهاد میشود بر روی کارتن مادر هم چاپی متناسب با محصول در نظر گرفته شود. کارتن مادر از بچه جعبه ها محافظت کرده و در سرعت بخشیدن به جابجایی تاثیر بسیاری دارد.

لیست مطالب مرتبط

نظرات کاربراننظر خود را در محصول مرتبط بنویسید...

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !