کارتن سازی در تهران
۰۲۱۶۵۶۱۰۳۲۰ ۸:۰۰ الی ۱۸:۰۰
خانه مقالات بسته بندی دستمال کاغذی و خلاقیت در جعبه و طرح

بسته بندی دستمال کاغذی و خلاقیت در جعبه و طرح

بسته بندی دستمال کاغذی و خلاقیت در جعبه و طرح ، نیاز به طراحی و ایده پردازی قوی دارد تا بتواند بازخورد خوبی را در زمان عرضه محصول به بازار داشته باشد. دستمال کاغذی بیشتر در بسته بندی های مقوایی از جنس پشت طوسی و ایندبرد استفاده میشود. طراحی های خلاقانه و جذاب زیادی در این زمینه انجام شده اند که تفاوت چشمگیر آن در بازاریابی و جلب توجه مشتریان و در نتیجه فروش بیشتر کاملا واضح است.

دستمال کاغذی

دستمال کاغذی از دیر باز تا به امروز از لحاظ بهداشتی کاربرد فراوانی داشته و همچنین  بسیار قابل استفاده است. یکی از موارد تاثیر گذار در قیمت دستمال کاغذی جعبه آن است که بسیار مورد توجه مخاطب در هنگام خرید قرار می گیرد.

امروزه مخاطبان اهمیت خاصی به جعبه ی دستمال کاغذی می دهند حتی طرح جعبه را با محیطی که قرار است در آن قرار بگیرند هماهنگ می کنند. نکته مهم در طراحی جعبه دستمال کاغذی فرم جعبه، طراحی و رنگ آن است. دستمال کاغذی بسته به نوع کاربرد آن در اشکال مختلفی تهیه و تولید می شود و میتوان گفت از جهت انعصاف پذیری و تنوع شکلی دست طراحان بسیار در این زمینه باز است.

بسته بندی دستمال کاغذی

هر محصول ارزشمندی دارای یک بسته بندی نفیس است. مخاطب ظرف چند ثانیه و بر اساس جذابیت های بصری و رنگی بسته بندی نسبت به خرید کالای خود اقدام می کند. کارایی بسته بندی رابطه ای مستقیم با میزان فروش محصول دارد. بسته بندی، نماینده و پیام رسان پدید آورندگان کالاست. شخصیت، هویت و تولید کالا درون آن نهفته است و در واقع بیانگر خصوصیات داخلی کالا می باشد.
یکی از اصلی ترین نیاز صنایع بسته بندی استفاده از جعبه می باشد ، که با تلفیق علم و هنر در تولید می توان به اهداف بازاریابی و فروش کالای بالایی رسید. بازاریابی موفق در کنار کیفیت محصول، نوع بسته بندی کالا شروع اولیه در فروش و بیشتر موارد عامل فروش محصول میباشد که باید به آن توجه داشت ؛ هر چه طراحی محصول خاص تر و با تدبیرانه تر انجام شده باشد ؛ موفقیت بازاری آن هم افزایش می یابد.

انواع جعبه دستمال کاغذی

  • جعبه دستمال کاغذی ۱۰۰ برگ (۵۰برگ دولا)
  • جعبه دستمال کاغذی ۲۰۰ برگ (۱۰۰برگ دولا)
  • جعبه دستمال کاغذی ۳۰۰ برگ (۱۵۰ برگ دولا)
  • جعبه دستمال کاغذی مکعبی
  • جعبه دستمال کاغذی کوکتلی
  • جعبه دستمال کاغذی هندسی ( هرمی، مخروطی، شش ضلعی و …)

تبلیغات در جعبه های دستمال کاغذی

دستمال کاغذی علاوه بر مصارف کاربردی فراوانی که در منزل و محل کار دارد، از آن برای تبلیغات استفاده می شود و همان رنگ، طرح و لوگو و عناصر بصری که در بالا به آن اشاره شد می تواند مخاطب را به خود جذب کند و از این طریق فروش محصول را بالا برده و یک بازار رقابتی ایجاد کند. در واقع بسته بندی روح محصول به حساب می آید.

جعبه و دستمال کاغذی مقوایی تبلیغاتی: دستمال کاغذی تبلیغاتی در سایز و طرح های مختلف عمومی و اختصاصی تولید می شود، و از آنجایی که وسیله ای عمومی محسوب می شود و اکثریت از آن استفاده می کنند توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب می کند.

دستـمال کاغـذی تبلیـغاتی به عنـوان هـدیه تبلیغاتی برای هتل ها، رستوران ها، بانـکها، شرکتهای خـودروسازی و کـارواش ها مورد استـفاده قرار گیرد ،جعبه های دستمال کاغذی به شکل های ماشینی ، مستطیلی ، هرمی و دلخواه تولید می گردد و ظاهر جذابی برای محل کار شما ایجاد میکنند.

تاثیر بسته بندی در حذب مخاطب

بسته بندی دستمال کاغذی باید به گونه باشد که مشتری را به جلب کرده و باب همه سنین و سلایق و صنفی باشد.( برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان) گاهی اوقات فرم جعبه بسته بندی ساده است ولی طراحی آن به گونه ای است که مخاطب را به خود جذب کرده و باعث کشش مخاطب به سوی خود می شود.

گاهی اوقات نیز فرم های جدیدی از بسته بندی باعث می شود که تولید کنندگان هزینه ی گزافی را به خاطر تولید آن بپردازند، که این کار باعث متفاوت دیده شدن محصول و باز هم جذب مخاطب می شود.

بعضی اوقات طرح جعبه به گونه ای است که برای قشر خاصی از مردم جذاب است و تمایل به استفاده از آن را دارند. مثلا جعبه ای که با رنگهای شاد طراحی شده است و فرم جعبه آن به گونه ای است که از طرح های کارتونی و انیمیشنی در آن استفاده شده است باعث می شود کوکان به سوی آن جلب شده و از محصول با شور و اشتیاق بیشتری استفاده کنند و آن را تهیه کند.

در مجموع دستمال کاغذی وسیله ای کاربردی است که اکثر مردم از آن استفاده می کنند، پس باید فرم و طرح جعبه به گونه ای باشد که مشتری را به سمت خود بکشاند و مخاطب نیز تمایل برای انتخاب و خرید محصول داشته باشد. ایده های زیادی میتوان در این زمینه مطرح کرد و همیشه فضا برای طرح های جدید و خلاقانه تر باز است.

لیست مطالب مرتبط

نظرات کاربراننظر خود را در محصول مرتبط بنویسید...

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !