جعبه شاهد
۰۲۱۶۵۶۱۰۳۱۷ ۸:۰۰ الی ۱۸:۰۰
خانه مقالات کارتن لمینتی چیست

کارتن لمینتی چیست

کارتن لمینتی چیست

جعبه لمینتی به چه جعبه ای گفته می شود ؟

در بسته بندی بسیاری از محصولات, استفاده از کارتن چاپ فلکسو نمی تواند آنطور که باید جلوه و زیبایی محصول ما را به نمایش در آورد چرا که در سیستم چاپ فلکسوگرافی نمی توان چاپ تمام رنگی با کیفیت بالا بر روی ورق کارتن اجرا نمود.

سیستم چاپ دیگری که می تواند این خاسته را برآورده کند چاپ افست است, با استفاده از ماشین  چاپ افست می توانیم هر طرح و نقش و تصویری که طراحی می کنیم را به طور تمام رنگی و با کیفیت بالا بر روی کاغذ چاپ کنیم.

در چاپ فلکسو می توان مستقیمأ پس از تبدیل شدن کاغذ به ورق کارتن بر روی آن چاپ نمود اما به خاطر ماهیت چاپ فلکسو نمی توان چاپ تمام رنگی با کیفیتی مانند جلد مجلات را بر روی کارتن اجرا کرد

از طرف دیگر چاپ افست کیفیت چاپ مورد نظر ما را برای ما فراهم می کند اما مشکل این است که از ماشین چاپ افست فقط می توان برای چاپ بر روی کاغذ و مقوای یک لایه استفاده کرد و نه ورق کارتن.

حال ما به جعبه ای نیاز داریم که هم کیفیت چاپ افست را دارا باشد و هم استحکام ورق کارتن را داشته باشد, تکنیک لمینت این مشکل را حل می کند.

کارتن و جعبه ی لمینتی در واقع جعبه ایست که کاغذ بیرونی آن (مقوای پشت طوسی یا کاغذ گلاسه) در ابتدا با استفاده از ماشین چاپ افست چاپ شده سپس بر روی ورق کارتن چسبانده می شود که به این عمل لمینیت Laminate گفته می شود.

مقوای چاپ شده بر روی سینگل فیس, ورق 3 لایه و ورق 5 لایه لمینت شده و پس از آن مراحل بعدیه تولید جعبه انجام می شود .

کارتن های لمینتی به دلیل داشتن مراحل بیشتر در پروسه ی تولید نسبت به کارتن های چاپ فلکسو نیازمند زمان بیشتری برای تولید هستند.

کارتن لمینتی جعبه لمینتی

مراحل تولید جعبه لمینتی

 • طراحی طرح چاپ
 • طراحی خط تیغ برای ساخت قالب
 • ساخت زینک چاپ و قالب
 • شیت کردن رول مقوا به ابعاد مورد نیاز
 • تولید سینگل فیس یا ورق به ابعاد مورد نیاز
 • چاپ مقوا
 • لمینیت
 • دایکات
 • چسب و منگنه
 • بسته بندی با دستگاه تسمه کش
 • ارسال

جعبه لمینتی

 

کارتن و جعبه های لمینتی از کارتن و جعبه های چاپ فلکسو به دلیل استفاده از مقوا با گرماژ بالا و بهره گیری از کیفیت چاپ افست, هم از نظر استحکام و هم از نظر زیبایی از کیفیت بالاتری برخوردارند.

قطعأ زیبایی بسته بندی تأثیر بسزایی در فروش محصول شما خواهد گذاشت اما این نکته را همواره باید در نظر گرفت که کیفیت و زیبایی با هزینه تمام شده در بسته بندی رابطه ی مستقیم دارد.

انتخاب درست نوع بسته بندی و درجه کیفی مواد بکار رفته در آن قطعأ در قدرت رقابت و فروش محصول شما اثر گذار خواهد بود که تولید کنندگان باید نگاه ویژه ای به این مهم داشته باشند.

ما در مجموعه ی صنایع بسته بندی شاهد همواره تلاش کرده ایم تا به عنوان یک شریک تجاری با ارائه مشاوره و راهنمایی مناسب در امر بسته بندی بتوانیم در موفقیت و پیشرفت مشتریانمان سهیم باشیم.

جعبه لمینتی

لیست مطالب مرتبط

نظرات کاربراننظر خود را در محصول مرتبط بنویسید...

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !